Premier Morawiecki ponad prawem! Łamie przepisy epidemiologiczne, „co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie”

Premier Mateusz Morawiecki był na Śląsku i tam spotkał się z właścicielami restauracji, którzy skorzystali ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Ze zdjęcia wynika, że premier nie przestrzega wytycznych dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce, wydanych przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Premier chwali się tym w mediach społecznościowych

Restauracje od 18 maja mają być otwartę ale według nowych zasad, w tym między innymi:

„Należy zwrócić szczególną uwagę na zasadę, że przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że odległości między nimi wynoszą min 1,5 m i nie siedzą oni naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami”.

Morawiecki jeszcze chwali się tym w mediach społecznościowych.

Premier, który ma dawać przykład, lamie przepisy

Premier Morawiecki siedział przy jednym stoliku z osobami, z którymi według nowych przepisów siedzieć nie powinien. Czy dostanie mandat?

Oczywiście, że nie. Stare powiedzenie mówi: co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie. Po raz kolejny rząd pokazał, że restrykcje są tylko dla ludzi, a nie dla nich. Morawiecki ponad prawem, kto mu mandat da? Jak to oni zarządzają policją. Ci co są u koryta są nietykalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *