Kryzys w Policji? Brak chętnych do pracy? Policja kusi godziwymi zarobkami i podwyżkami

Około 1200 wolnych wakatów i 4 tysiące złotych netto dla początkującego policjanta – taką ofertę ma Komenda Stołeczna Policji, która ogłosiła nabór.

Zawód policjanta jest dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom – czytamy na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji.

Policja kusi godziwymi zarobkami.

– Początkujący funkcjonariusz w naszej jednostce może liczyć na zarobki oscylujące w granicach 4 tysięcy złotych na rękę, a na chwilę obecną mamy w KSP niewiele ponad 1200 wakatów – informuje aspirant sztabowy Tomasz Oleszczuk z KSP.

Ponad to, władza PiS nie chce pozbywać się „starych” policjantów, którzy mogliby już odejść ze służby i tacy policjanci z uprawnieniami emerytalnymi kuszeni są pozostaniem na służbie. Najstarsi stażem mundurowi, którzy zdecydują się dalej pracować, będą mogli liczyć nawet na 2,5 tys. zł dodatku. Przygotowywane przepisy w tej sprawie mają wejść w życie od lipca.

Z danych podanych przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że dodatek w wysokości 2500 zł brutto miesięcznie przysługiwał będzie mundurowym, którzy przepracowali 28,5 roku. Z kolei osoby, które pracowały 25 lat będą mogły liczyć na 1500 zł brutto.

To, że nie ma chętnych do pracy w policji i, że policja musi kusić pieniędzmi, może świadczyć o tym, że zawód policjanta w dzisiejszej Polsce, kiedy to policja wykorzystywana jest przez partię rządzącą, kiedy ludzie wychodzą na ulicę i protestują, ten zawód nie zachęca, bo ostatnio wiarygodność policji i ich wizerunek niestety ucierpiał.

Polskę czeka jeszcze mocniejszy kryzys gospodarczy niż to mamy dzisiaj, będzie coraz więcej protestów, bo ludzie tracą pracę i rośnie niezadowolenie społeczne, dlatego są potrzebne „nowe krwinki” w szeregach policji, by móc powstrzymać ten wielki narodowy krwotok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *