Tanajno wzywa wszystkich Polaków do wzięcia udziału w proteście antyrządowym 23 maja w Warszawie

Szykuje się kolejny „Strajk Przedsiębiorców”, Rolników z AgroUnii, a także Polaków, którzy niezadowoleni są z rządów PiS. Protest odbędzie się w sobotę, 23 maja w Warszawie na placu Defilad o godz. 14:00.

Jeden z organizatorów Paweł Tanajno zachęca do wzięcia udziału, i tak wypowiada się w tej sprawie:

-„23 maja 2020 spotykamy się w Warszawie,
bezpiecznie pokojowo, legalnie z zachowaniem regulacji wynikających z rozporządzeń Szumowskiego, tworząc sieć ludzi pragnących poszanowania godności, wolności i własności.”
– pisze Tanajno

-„Nikt nie przypuszczał że po 30 latach wolności, Polacy znowu będą musieli się upomnieć o prawo do demonstracji. Reżim świetnie wykorzystuje Covid do odebrania nam fundamentów wolności, ale my pamiętamy, że nie samym chlebem człowiek żyje. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje aby wraz z odmrażaniem gospodarki zwrócić obywatelom wolność.”- dodaje

-„Politycy związani z PIS dzisiaj mają plan aby zrobić z nas cytat : „konsumujących rządowe pieniądze” przedsiębiorców dodatkowo winnych bezrobocia, bo przecież to my rzekomo zwalniamy pracowników. Rozmowy z rządem o ratowaniu miejsc pracy utknęły w martwym punkcie. To moment do walki o fundamenty WOLNOŚCI, bez której być może nie odzyskamy wolności obywatelskich bardzo długo.”

-„Jeśli rząd zobaczy, że biernie się przyglądasz, że pogodziłeś się z tym co robią, że nie ruszysz palcem w obronie wolności, że to nie jest dla Ciebie ważne, to będzie dla nich sygnał do dalszego powolnego i miękkiego niszczenia wolności. To będzie przyzwolenie i wasza zgoda na to co stało się 16 maja 2020 w Warszawie.”

Paweł Tanajno: Mamy reżimową władzę, jak za Jaruzelskiego

A co się wydarzyło 16 maja, zobaczmy sami:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *