Policja kupuje 30 mln sztuk ostrej amunicji

Policja w dwa lata zamierza kupić 30 miliony sztuk amunicji – tak wynika z ogłoszonego właśnie przetargu. To jedno z większych „amunicyjnych” postępowań jakie policja ogłosiła w ostatnim czasie. Komenda Główna Policji przewiduje, że dostawy zakończą się do grudnia 2021 roku.

Dostawy mają zostać zrealizowane do 17 grudnia 2021 r. Jak informuje Komenda Główna Policji, w ramach umów wykonawczych przewidywane są zakupy 10-15 mln sztuk wspomnianej amunicji rocznie.

Naboje 9×19 mm Parabellum są szeroko wykorzystywane w Policji. Pozwalają one bowiem na strzelanie z całej gamy najbardziej popularnych pistoletów, tj. Walther P-99, rodziny pistoletów Glock, Beretta APX czy CZ oraz nowych REX. Co więcej, amunicja tego typu zasila również użytkowane przez funkcjonariuszy pistolety maszynowe PM-98, UMP czy też MP-5.

Czyżby przygotowywali się do stanu wyjątkowego i do szczekania do protestujących? Za komuny Policja do ludzi strzelała, czyżbyśmy mieli powtórkę z rozrywki? To co mandaty i gaz pieprzowy już nie wystarczą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *