Słowenia ogłosiła koniec epidemii w kraju! Jako pierwsi w Europie!

Słoweński rząd ogłosił koniec epidemii koronawirusa w czwartek 14 maja, dwa miesiące po jej ogłoszeniu. Premier Słowenii poinformował, że krajowi udało się „ujarzmić” koronawirusa. Twierdzi, że Słowenia poradziła sobie z epidemią najlepiej w całej Unii i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej. W państwie tym od dwóch tygodni notuje się zaledwie kilka przypadków dziennie zachorowania na COVID-19.

Słowenii nie ma epidemii koronawirusa

Relacja Polski mieszkającej na Słowenii:

– „Kiedy świętowaliśmy koniec epidemii to część osób nie zdawała sobie do końca sprawy, co to tak naprawdę znaczy. Jak już większość doczytała, o co dokładnie chodzi, to ten uśmiech im troszeczkę zgasł – mówi w rozmowie z WP Polka mieszkającą w Słowenii

-„Zauważa, że formalne zakończenie epidemii oznacza koniec pakietu pomocowego dla przedsiębiorców. To nie podoba się wielu mieszkańcom kraju.” – dodała

Słowienia na nowo otwiera się, także na turystów.

Od poniedziałku 18 maja do szkół mają powrócić uczniowie pierwszych trzech klas szkół podstawowych oraz ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Otwarte zostaną także wszystkie sklepy, punkty gastronomiczne oraz hotele (mające do 30 pokoi). Od 23 maja możliwe będzie także organizowanie zawodów sportowych na poziomie krajowym.

Aczkolwiek, Słowenia nie kończy ze wszystkim obostrzeniami.

W miejscach publicznych nadal będzie obowiązywał nakaz noszenia masek i utrzymywania 1,5 metra odległości od innych osób.

Słowenia nadal nie będzie wpuszczać do kraju cudzoziemców z objawami infekcji koronawirusem. 14-dniowej kwarantannie poddawani będą cudzoziemcy przybywający do Słowenii spoza granic Unii Europejskiej.

Przynajmniej rząd słoweński nie zamroził gospodarki kraju na czas wprowadzenia stanu epidemiologicznego i większość zakładów pracy pracowała bez zmian. Co nie można powiedzieć o Polsce, gdzie mielony ludzi straciło lub straci pracę.

Źródło: gazeta. pl, rp.pl, euractiv.pl

Słowiania wyszła z psychozy Covid-19 czekamy na kolejne państwa

Weź udział w ANKIECIE: „Czy Polska powinna wyjść z kwarantanny”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *