Ministerstwo Zdrowia poluzuje zakaz obowiązkowego noszenia maseczki? Kiedy?

Jak podaje Wirtualna Polska, Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski na przedpołudniowej konferencji prasowej przed gmachem resortu powiedział:

 -„Są województwa w których współczynnik R (reprodukcji wirusa) spadł poniżej 0,5 – np. województwo mazowieckie”

-„Dodał, że w ciągu tygodnia, dwóch możliwe jest poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju.

Będą zmiany?

– „Jest problem i wyzwanie, podtrzymujemy stanowisko, że noszenie zabezpiecza osoby z kontaktu, nie mnie tylko osoby, które mogę zakazić. nie zmieniamy stanowiska, ale są regiony w Polsce, gdzie być może jesteśmy w stanie poluzować te zasady” – powiedział wiceminister. Urzędnicy wyjaśnili, że analizują m.in. gęstość zaludnienia.

Gadomski wyjaśnił, że zmiany mogą objąć poszczególne województwa czy powiaty. Zastrzegł też, że ewentualne luzowanie nakazów ws. maseczek dotyczyć będzie tylko przestrzeni otwartych.

W końcu jakaś dobra informacja dla Polaków.

Polacy mają dosyć noszenia niebezpiecznych dla zdrowia maseczek, które mogą spowodować choroby dróg oddechowych, a nawet zgon. Protesty, strajki Polaków, wrzawy na forach internetowych, okres wyborczy, wszystko to wywiera presję na rządzących, którzy sami już się gubią w tych swoich kłamstwach. Fakty są takie, że koronawirus jest, ale epidemii nie ma, co potwierdzają liczni, nieskorumpowani lekarze. Przeważnie Ci zarażeni na Covid-19 umierają na współistniejące choroby. Nie wszystkie kraje na świecie wprowadzili obostrzenia i dobrze na tym wyszli, takim przykładem jest Białoruś, gdzie za noszenie maseczek dostaje się karę. Koronawirus jest uleczany. Groźniejsze dla naszego zdrowia są mass media rządzone przez polityków, które zasiewom w społeczeństwie epidemię strachu, dezinformację, to jest problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *