Coraz więcej ludzi bez pracy! Wzrost bezrobocia -Nysa-Kraj-Świat. To rządy, (a nie koronawirus) są odpowiedzialne za bezrobocie.

Oczywiście całą winę na falę bezrobocia zwala się na koronawirusa. Ale zapomina się, że to rządy danych państw zdecydowały o zamrożeniu gospodarki, a w konsekwencji, to ich decyzje, ich rządy ponoszą odpowiedzialność za bezrobocie i kryzys w kraju. Epidemii koronawirusa nie ma, co potwierdzają lekarze. Za to jest pandemia manipulacji i dezinformacji w mass mediach.

Coraz więcej ludzi bez pracy!

Białoruś, jedne z nielicznych krajów na świecie, które wyłamało się od globalnych rządów, nie zdecydowało się zamrozić swojej gospodarki, tam ubóstwo nie rośnie, nie ma restrykcji, odbyła się defilada, a jednak było można? Łukaszenko pokazał światu inny kierunek walki z koronawirusem, gdzie globalistyczne kraje każą swoim obywatelom nosić niebezpieczne dla zdrowia maski i siedzieć w domach, nie ruszać się, nie pracować, tak o to Białoruś namawia swoich obywateli do ruchu, bo życie to ruch i zdrowie, do nienoszenia niebezpiecznych dla zdrowia maseczek.

To rządy, a nie koronawirus są odpowiedzialne za bezrobocie.

Epidemia koronawirusa to FAKE NEWS

NYSA / Powiat nyski zanotował największy w województwie opolskim wzrost liczby bezrobotnych. W kwietniu przybyło ich 360 w porównaniu do marca, a porównaniu do kwietnia ubiegłego roku jest to liczba większa o 480 osób. W samym Opolu nowych bezrobotnych jest 245, w powiecie brzeskim 163, a w kędzierzyńskim 146. Powiat opolski to 302 nowe osoby bezrobotne.

Efekty gospodarcze epidemii koronawirusa pomału zaczynają być widoczne na rynku pracy. Spodziewamy się dalszych wzrostów – prognozuje Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. – Nawet w lipcu i w sierpniu spodziewamy się napływu nowych zgłoszeń osób bez pracy.-dodaje

Podsumowując bezrobotnych na terenie powiatu nyskiego jest 3627 osób. Stopa bezrobocia w powiecie nyskim wzrosła w stosunku do marca o 0,9% i wynosi aktualnie 8,7%.

POLSKA / Według prognozy opublikowanej 23 kwietnia przez Pekao, stopa bezrobocia w Polsce dojdzie do poziomu 10-13 proc. na koniec 2020 roku.

Przez nieodpowiedzialne rządy ludzie tracą pracę

W kwietniu przybyło około 58 tys. osób bezrobotnych, czyli dziś mamy w Polsce około 960 tysięcy osób bez pracy – informowała niedawno minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. To oznacza stopę bezrobocia na poziomie zaledwie 5,7 proc.

W Polsce, przez stosunkowo długi okres wypowiedzenia, fali bezrobocia możemy spodziewać się dopiero w lipcu.

ŚWIAT / 20,5 miliona Amerykanów straciło pracę. Stopa bezrobocia w kwietniu wzrosła do 14,7 proc. To zdecydowanie najbardziej nagły i największy spadek od czasu, gdy rząd zaczął rejestrować dane w 1939 roku. Ostatnie bezrobocie w Ameryce było tak głębokie, kiedy nastąpił Wielki Kryzys. Szacuje się, że stopa bezrobocia osiągnęła wówczas poziom 24,9 proc. w 1933 r.

Irlandia informuje o 28 procentach osób bez pracy. We Francji bezrobocie jest najwyższe od 10 lat.

Stopa bezrobocia w Austrii wzrosła w kwietniu do 12,8 proc. z 5,5 proc. notowanych rok temu. Oficjalnie zarejestrowanych bezrobotnych jest ponad 571 tys. – podał w poniedziałek austriacki urząd pracy. To wzrost o 58,2 proc. w stosunku do danych z kwietnia ubiegłego roku, kiedy bezrobotnych było o 210 275 mniej.

Na Ukrainie w ciągu miesiąca przybyło ok. 1-1,3 mln bezrobotnych, poziom bezrobocia wynosi obecnie ok. 13,7-15,4 proc. i jest to najwyższy wskaźnik od 15 lat – oświadczył szef Ukraińskiej Izby Handlowo-Przemysłowej Hennadij. W kraju bezrobotnych jest ok. 2,5-2,8 mln ludzi.

Nawet 80 milionów Chińczyków jest już bez pracy. Wkrótce dojdzie kolejne 9 milionów, jak przewidują eksperci.

A tak komentują to internauci:

Światowe elity pod przykrywką koronawirusa
wywołują wielki światowy kryzys, bo tego potrzebują.
W niedługim czasie może być tak że tylko 10% ludzie bedzie mialo pracę, a reszta będzie bezrobotna.

Czy to jest dopiero początek tego co w krótkim czasie może nastapić? Jak myślicie, czy ten kryzys został celowo zaplanowany. Piszcie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *