PiS odwołał szefa sztabu wrocławskiej Policji! Bo policjanci nie chcieli tłumić protest Polaków!

– Wielu z nas nie chciało brać udziału w tłumieniu ludzi, którzy chcą tylko protestować. Karać mandatami, legitymować, może bić pałkami tych, którzy znaleźli się bez swojej winy w ciężkiej sytuacji – powiedział tvn24.pl jeden z policjantów.

Jak donosi Gazeta Wyborcza:

„Szef oddziału prewencji we Wrocławiu został odwołany, a dwóch dowódców kompanii przeniesiono do patrolowania ulic. Zmiany, jak informuje TVN24, mają być spowodowane brakiem zgody na wyjazd do Warszawy w celu tłumienia majowego strajku przedsiębiorców.” – GW

Decyzję podjął pełniący obowiązki komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski.

Decyzja o przeniesieniu do Komisariatu Wrocław-Krzyki była motywowana „zapewnieniem ciągłości służby” oraz „wsparciem realizacji zadań prewencyjnych”. Odbierana jest wewnątrz policji jako bezpośrednia kara za niewykonanie obowiązków w postaci stłumienia protestu przedsiębiorców, które w maju przelewały się przez Warszawę.

Strajk przedsiębiorców w Warszawie organizowany przez Pawła Tanajno odbył się 23 maja. Jeszcze przed tym dniem, policjanci z wrocławskiej prewencji mieli masowo przysyłać zwolnienia lekarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *