Dzienne archiwum: 19 czerwca, 2020

419 mln zł! Tyle PiS rozdał sobie nagród za dewastowanie Polski!

Niestety, przyszło nam żyć w strasznych czasach, kiedy Polacy śpią, a Polska, ich dom jest okradany i niszczony od wewnątrz.

Codzienna hipnoza z TV i radiostacji okupantów nadaje non stop, że Polska jest wolnym krajem, suwerennym ale to wszystko nie prawda, wystarczy zobaczyć na fakty, albo to co TVP nie pokazuje, albo to co internet cenzoruje! Czy „śpiochy Polacy” chcą czy nie chcą, wojna od 45 toczy się nadal, tylko metody się zmieniły, teraz są bardziej dopracowane i lepsze. Trzeba zdać sobie sprawę, że to Niemcy cały czas niszczy Polskę, a Niemcy to i Watykan i ten kult, bajki religijnej, na której Polacy dają się nabierać i przez to cierpią.

Najwyższe Izba Kontroli sprawdziła, że w zeszłym roku administracja publiczna, czyli ministerstwa, urzędy i agencje podległe rządowi rozdały swoim ludziom 419 milionów złotych! Najwyższa premia wyniosła niemal 70 tys. zł. NIK sprawdza, jak ministerstwa i podległe im instytucje wydają publiczne pieniądze.

Kwoty robią wrażenie. W ministerstwach najwyższe premie wyniosły 24,3 tys. zł, a dla szefów instytucji publicznych – niemal 69,7 tys. zł!

Rośnie zatrudnienie!

Kontrolerzy zwracają także uwagę na gigantyczny wzrost zatrudnienia. W ciągu roku przybyło 5862 urzędników, ich liczba przekracza już 510 tysięcy. „Rok 2019 był pierwszym rokiem na przestrzeni ostatnich czterech lat, tak znacznego wzrostu przeciętnego miesięcznego zatrudnienia” – wskazuje NIK. 

W administracji państwowej staramy się zaszczepić gen oszczędności – mówił kilka tygodni premier Mateusz Morawiecki.

Żeby ta banda była tylko bandą nierobów, a oni niszczą Polską gospodarkę! Sami wywołują kryzysy typu „epidemia koronawirusa”, niszczą kopalnie, elektrownie o wiele wiele jeszcze można by pisać, jakie szkody dla kraju wyrządzają. I jeszcze wypłacają sobie za to nagrody bo to jest cecha właśnie oszustów!