Dzienne archiwum: 4 czerwca, 2020

13 i 14 emerytury do likwidacji. PiS zbankrutował gospodarkę!

Ekspert ZUS nie ma wątpliwości. Polski rząd może nawet nie mieć pieniędzy na 13. emeryturę. Wszystko zwala się na koronawirusa, a de facto, to rząd PiS pod przykrywką epidemii koronawirusa, której nie ma (200 osób tylko umarło na Covid-19, bez chorób współistniejących od początku kwietnia), PiS jest odpowiedzialny za katastrofę ekonomiczną w Polsce. To PiS wywołał ten kryzys i wprowadził reżim i ubóstwo i jeszcze się na tym dorabiali.

Który to już raz jak rząd PiS wyciąga swoje łapy do naszych kieszeni? Nie tak dawno zabrał emerytom zaległy abonament RTV. Teraz zabiera się za emerytury.

System emerytalno-rentowy jest od wielu lat pod presją, co przede wszystkim ma związek z tzw. złą demografią. Coraz więcej ludzi wychodzi z rynku pracy, a coraz mniej ludzi pracuje – mówi dr Wojciech Nagel.

– W przypadku 14. emerytury będzie rzeczą niezwykle trudną, aby rząd dotrzymał jej wypłaty w przyszłym roku. Wszystko z uwagi na to, że bardzo pogłębi się deficyt budżetowy i nie będzie takich możliwości finansowania długu, jakie były dotąd. Narodowy Bank Polski skupuje obligacje dlatego, że obecnie rynek długu praktycznie zamarł.” – dodaje expert

„Na 13. emerytury, które trafiły do emerytów w kwietniu br., rząd przeznaczył 12 mld zł. Świadczenie było równe emeryturze minimalnej w wysokości 1200 zł. Na listopad 2021 roku zaplanowano natomiast „czternastki”, które miałyby kosztować budżet 11 mld zł. Tymczasem składki wpływające do FUS są niższe od zakładanych przy konstruowaniu budżetu na 2020 rok.”

Gdyby ZUS był firmą prywatną to już dawno musiałby ogłosić bankructwo, a tak ciągnie jest pompowane niewyobrażalne dużymi pieniądzmi z budżetu pod przykrywką pomocy emerytom.

Pieniądze za lata bycie niewolnikiem Systemu nie mają pokrycia i jak tu zgodzić się na przymusowe składki na ZUS? Jak by to było takie „dobre” dla ludzi nie było by przymusu, bo w Systemie niewolniczym nie ma wyboru.

System się powoli sypie, rząd upada. Rządzący nie mają już pomysły na rozwój, więc zaczęli niszczyć i chętnie by zdepopulowali szczepionkami miliony ludzi, bo jak się naród obudzi, to będą mieli duży problem. Wystarczy zobaczyć w jakiej panice byli jak był Strajk Przedsiębiorców, ile policji zwołali, jak bardzo zależało im żeby te demonstracje stłumić ale tego będzie więcej, bo coraz bardziej ludzie zaczną dostrzegać jak zostali oszukani.

Tylko patrzeć jak głębiej rząd PiS będzie szukał pieniędzy w naszych kieszeniach. Oni będą to nazywać, że ratują gospodarkę, którą sami zrujnowali.