Dzienne archiwum: 22 maja, 2020

Minister Szumowski kupił zbyt drogie respiratory od handlarza bronią

Za jedno urządzenie resort Łukasza Szumowskiego miał zapłacić nawet 170 tys. zł. To cena niespotykana na rynku. Za kontraktem ma stać z kolei handlarz bronią z czarnej listy ONZ. Znany służbom handlarz bronią sprzedał resortowi zdrowia ponad 1000 respiratorów. W szpitalach przyznają, że o tak drogim sprzęcie nigdy nie słyszeli i że zazwyczaj kosztuje on połowę mniej.

Sprawę opisuje „Gazeta Wyborcza”, która już wcześniej ujawniła, że Ministerstwo Zdrowia kupiło 1,2 tys. respiratorów od firmy E&K z Lublina za kwotę 200 mln zł. Wychodzi na to, że jedno urządzenie kosztowało prawie 170 tys. zł.,

Eksperci przepytani przez „GW” zwracają uwagę, że średniej klasy respirator kosztuje między 40 a 50 tys. zł. Lepszy to cena 70-90 tys. zł a taki z wyższej półki i z dodatkowym oprzyrządowaniem – około 110 tys. zł. O 160 czy nawet 180 tys. zł dyrektorzy szpitali nigdy nie słyszeli.

Kontrowersji wokół tego zakupu jest więcej. 

Firma E&K w internecie oferuje organizowanie nieplanowanych transportów lotniczych i szkolenie pilotów. Można też przeczytać, że produkuje motolotnie. Dlaczego nagle zajęła się handlem respiratorami i dlaczego sprzedaje je tak drogo?

„Od dawna nie zajmujemy się produkcją motolotni. Od wielu lat zajmujemy się (między innymi) obrotem wyrobami medycznymi. Nasza oferta była najtańsza i z najkrótszymi terminami dostaw” – taką odpowiedź dostała „Gazeta Wyborcza”.

Spółka E&K powstała w 1994 r. w Lublinie. Jest prezesem był i jest Andrzej Izdebski – jak twierdzi „Wyborcza”, człowiek zamieszany w nielegalny handel bronią. Według „Rzeczpospolitej” już w 1991 r., wykorzystując fałszywe dokumenty, pośredniczył w sprzedaży polskich pistoletów maszynowych na Bliski Wschód.

„Firmy, których był współwłaścicielem, są podejrzewane o wielokrotne naruszanie embarga ONZ na dostawy broni” – pisał dziennik w 2002 r. Dodajmy, że rok wcześniej Rada Bezpieczeństwa ONZ wydała dokument piętnujący Izdebskiego. Prezes E&K współpracował m.in. z najsłynniejszym sprzedawcą broni Wiktorem Butem, zwanym „handlarzem śmiercią”, dziś odsiadującym wyrok w amerykańskim więzieniu.

Resort zdrowia zapytany o zakup sprzętu od E&K przekazał m.in., że firma jest legalnie działającym podmiotem. „MZ nie sprawdza profilu działalności gospodarczej firm składających oferty w ramach zakupów covidowych” – podkreślono. A dlaczego sprowadzono respiratory za tak wysoką cenę? Ministerstwo przekonuje, że na ówczesny moment nie dysponowało żadnymi innymi ofertami sprzedaży.

Przypomnijmy, że to kolejne kontrowersje wokół sprzętu medycznego sprowadzanego przez resort Łukasza Szumowskiego.

Kryzys w Policji? Brak chętnych do pracy? Policja kusi godziwymi zarobkami i podwyżkami

Około 1200 wolnych wakatów i 4 tysiące złotych netto dla początkującego policjanta – taką ofertę ma Komenda Stołeczna Policji, która ogłosiła nabór.

Zawód policjanta jest dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom – czytamy na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji.

Policja kusi godziwymi zarobkami.

– Początkujący funkcjonariusz w naszej jednostce może liczyć na zarobki oscylujące w granicach 4 tysięcy złotych na rękę, a na chwilę obecną mamy w KSP niewiele ponad 1200 wakatów – informuje aspirant sztabowy Tomasz Oleszczuk z KSP.

Ponad to, władza PiS nie chce pozbywać się „starych” policjantów, którzy mogliby już odejść ze służby i tacy policjanci z uprawnieniami emerytalnymi kuszeni są pozostaniem na służbie. Najstarsi stażem mundurowi, którzy zdecydują się dalej pracować, będą mogli liczyć nawet na 2,5 tys. zł dodatku. Przygotowywane przepisy w tej sprawie mają wejść w życie od lipca.

Z danych podanych przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że dodatek w wysokości 2500 zł brutto miesięcznie przysługiwał będzie mundurowym, którzy przepracowali 28,5 roku. Z kolei osoby, które pracowały 25 lat będą mogły liczyć na 1500 zł brutto.

To, że nie ma chętnych do pracy w policji i, że policja musi kusić pieniędzmi, może świadczyć o tym, że zawód policjanta w dzisiejszej Polsce, kiedy to policja wykorzystywana jest przez partię rządzącą, kiedy ludzie wychodzą na ulicę i protestują, ten zawód nie zachęca, bo ostatnio wiarygodność policji i ich wizerunek niestety ucierpiał.

Polskę czeka jeszcze mocniejszy kryzys gospodarczy niż to mamy dzisiaj, będzie coraz więcej protestów, bo ludzie tracą pracę i rośnie niezadowolenie społeczne, dlatego są potrzebne „nowe krwinki” w szeregach policji, by móc powstrzymać ten wielki narodowy krwotok.

Koronawirus a zdrowie z Wodą Plazmowaną NANTES – wywiad z przedsiębiorcą Zdzisławem Oszczędą

Pan Zdzisław Oszczęda, przedsiębiorca z Bolesławca, prezes firmy NANOLABORATORY NANTES, zajmująca się m.in. produkcją Wody Plazmowanej NANTES z podwyższoną zwartością tlenu singletowego, był gościem naszej redakcji. Zapytaliśmy się Pana Zdzisława jaki wpływ na nasze zdrowie ma Woda Plazmowana i co myśli o tym całym zamieszaniu z epidemią koronawirusa. Warto posłuchać.

Więcej opinii ludzi, którzy zastosowali Wodę Plazmowaną można zobaczyć TUTAJ

Woda Plazmowana nie jest lekiem, suplementem diety, żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego oraz środkiem spożywczym .Zastosowanie produktu zależy tylko i wyłącznie od inwencji kupującego.

Dr Hubert Czerniak skazany na 2 lata za mówienie prawdy o szkodliwości szczepień.

Dr Hubert Czerniak znany z publicznego sprzeciwiania się obecnemu kalendarzowi szczepień i promowania alternatywnych form leczenia, dnia 21.05.2020 r. przed Naczelnym Sądem Lekarskim, został obwiniony o propagowanie postaw antyzdrowotnych poprzez publiczne wypowiadanie się na temat możliwej szkodliwości szczepień wykonywanych u dzieci do 6 miesiąca życia.  kwestionowanie konieczności części szczepień niemowląt i krytykowanie obecnego kalendarza szczepień. Doktor został zawieszony na dwa lata w wykonywania zawodu.

Dr Hubert Czerniak

-„Zostałem skazany przez Naczelny Sąd Lekarski… Bez przeprowadzenia dowodów wnioskowanych przeze mnie, bez udziału publiczności i osób zaufania, bez możliwości nagrywania przebiegu rozprawy. Wyrok? Dwa lata zawieszenia. Czy czuję się winny? Wcale. Wasze zaufanie i zdrowie to jedyni sędziowie, których wyroki są dla mnie wiążące. Dlatego, chociaż orzeczenie jest prawomocne, nie składam broni. Będziemy wnosić kasację do Sądu Najwyższego. Wygramy! Dziękuję moim Obrońcom, niezawodnej Justynie i STOP NOP, wszystkim, którzy dzisiaj byli w Warszawie, a także Wam, moi Kochani – dziękuję, że jesteście ❤ „- Lekarz skazany za poglądy, Hubert Czerniak

Dr Hubert Czerniak cieszy się dużym poparciem ludzi, którzy szukają zdrowia w sposób alternatywny do obecnej medycyny. Hubert Czerniak TV – można oglądać na jego kanale na YouTube.

Hubert Czerniak znany jest również z promowania dobroczynnych własności Wody Plazmowanej, która skutecznie pomaga przy usuwaniu skutków poszczepiennych.