Dzienne archiwum: 21 maja, 2020

Trzaskowskiemu fundacja Sorosa finansowała studia. Grupa Bilderberg z udziałem prezydenta Warszawy [WIDEO]

Rafał Trzaskowski obecny prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski 2020 z ramienia PO, na swoim profilu facebookowym (3 listopada 2017), chwalił się, że studiował na Oxfordzie za stypendium od fundacji Sorosa.

Więcej w materiale:


Źródło filmu: PrawicowyInternet

Rafał Trzaskowski był również na spotkaniu światowej masonerii, czyli na spotkaniu grupy Bilderberg. Co prezydent Warszawy robił na spotkaniu światowej masonerii?

Gowin chce stworzyć system masowego szczepienia Polaków w krótkim czasie [WIDEO]

Jarosław Gowin z partii POROZUMIENIE, który ściśle współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim – PiS, mówił o masowych szczepieniach i stwierdził, że trzeba przygotować taki system, który pozwoli w krótkim czasie zaszczepić wiele milionów Polaków.

Gowin i Szumowski chcą masowo szczepić Polaków

Według Gowina szczepienia będą dostępne prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

-„Nie możemy jednak na nie biernie czekać, ale przygotować się do tego, by być przygotowanym na szczepienia masowe” – powiedział Gowin

Partia Gowina – Porozumienie, spodziewa się, że szczepienia będą organizowane na zasadzie sprzedawania licencji i uruchomianie produkcji. Dlatego według tę produkcję trzeba przygotować już teraz. – twierdzi partia Gowina i dodaje, że Jak najszybciej trzeba wyszczepić brakującą część populacji, która nie kontaktowała się jeszcze z wirusem.

Według prof. Wojciecha Maksymowicza z partii Gowina, należy utrzymać pewne restrykcje aż do momentu, kiedy te pozostałe 15-20 mln Polaków uda się wyszczepić i to jak najszybciej. Odwoływał się do przykładów z historii świata, kiedy potrafiono podać szczepionkę w tydzień 9,5 mln populacji. Zdaniem prof. masowe szczepienia Polaków jest to kwestia organizacyjna.

Te słowa wzbudziły falę krytycznych komentarzy pod filmem z jego wypowiedzą, które zamieściła partia Porozumienie i administratorzy profilu ugrupowania wprowadzili w związku z tym cenzurę na swojej stronie.

-„Z przykrością informujemy, że kilkadziesiąt najaktywniejszych kont (głównie sympatyków pandemii) utraciło właśnie możliwość obserwowania naszych Twittów. Jednocześnie zapewniamy, że staramy się na bieżąco czyścić ten wątek z antyszczepionkowego ścieku. Pozdrawiamy” – admini!

Minister Szumowski brał udział w „praniu pieniędzy”? Lipne oświadczenie majątkowe? Stonoga wyjaśnia [WIDEO]

Jak podaje Gazeta Wyborcza, według ostatniego oświadczenia majątkowego ministr zdrowia Łukasz Szumowski ma 1134 zł oszczędności, ale wartość spółki Szumowski Investments, której właścicielem jest jego brat Marcin, a udziałowczynią żona Anna, przez ostatnie 4 lata wzrosła 1000 razy – z 40 tys. do 40 mln zł.

Udziały, które należą teraz do Anny Szumowskiej, wcześniej były własnością Łukasza Szumowskiego. Polityk PiS przepisał je na żonę przed tym, jak w 2016 roku został wiceministrem nauki w resorcie Jarosława Gowina. Podobnie postąpił z udziałami w kilku innych spółkach. Od 2008 roku Łukasz Szumowski ma rozdzielność majątkową z żoną.

„W oświadczeniach majątkowych ministra nie ma jednak śladu pieniędzy ze zbycia udziałów w kolejnych spółkach. A chodzi duże kwoty. Największa – 4 mln 390 tys. zł – pochodziła ze zbycia 87 804 udziałów w spółce Vestera, którą prowadził z bratem” – piszą Wojciech Czuchnowski i Judyta Watoła.

Dziennikarze pytają także, skąd się wziął tysiąckrotny wzrost wartości spółki Szumowski Investments przez ostatnie 4 lata. „Porównywanie dwóch wskazanych i niezwiązanych ze sobą kwot [40 tys. i 40 mln 400 tys.] jest błędne i nieuzasadnione w świetle obowiązujących przepisów prawnych” – odpowiedział im brat ministra Szumowskiego. Zdaniem dziennikarzy, „jego odpowiedzi raczej zaciemniają, niż wyjaśniają wątpliwości”.

„Gazeta Wyborcza” poprosiła Marcina Szumowskiego o zestawienie zawierające informację o tym, ile pieniędzy na projekty udało się zdobyć jego spółce OncoArendi Therapeutics w każdym roku od momentu jej założenia. „To pokazałoby, jak bardzo urosła wartość projektów, od kiedy jego brat Łukasz został wiceministrem nauki, a potem ministrem zdrowia. Czekaliśmy ponad dwa tygodnie, ale Szumowski zestawienia nie przysłał” – piszą dziennikarze.

A tak o sprawie wypowiada się Stonoga

Tanajno wzywa wszystkich Polaków do wzięcia udziału w proteście antyrządowym 23 maja w Warszawie

Szykuje się kolejny „Strajk Przedsiębiorców”, Rolników z AgroUnii, a także Polaków, którzy niezadowoleni są z rządów PiS. Protest odbędzie się w sobotę, 23 maja w Warszawie na placu Defilad o godz. 14:00.

Jeden z organizatorów Paweł Tanajno zachęca do wzięcia udziału, i tak wypowiada się w tej sprawie:

-„23 maja 2020 spotykamy się w Warszawie,
bezpiecznie pokojowo, legalnie z zachowaniem regulacji wynikających z rozporządzeń Szumowskiego, tworząc sieć ludzi pragnących poszanowania godności, wolności i własności.”
– pisze Tanajno

-„Nikt nie przypuszczał że po 30 latach wolności, Polacy znowu będą musieli się upomnieć o prawo do demonstracji. Reżim świetnie wykorzystuje Covid do odebrania nam fundamentów wolności, ale my pamiętamy, że nie samym chlebem człowiek żyje. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje aby wraz z odmrażaniem gospodarki zwrócić obywatelom wolność.”- dodaje

-„Politycy związani z PIS dzisiaj mają plan aby zrobić z nas cytat : „konsumujących rządowe pieniądze” przedsiębiorców dodatkowo winnych bezrobocia, bo przecież to my rzekomo zwalniamy pracowników. Rozmowy z rządem o ratowaniu miejsc pracy utknęły w martwym punkcie. To moment do walki o fundamenty WOLNOŚCI, bez której być może nie odzyskamy wolności obywatelskich bardzo długo.”

-„Jeśli rząd zobaczy, że biernie się przyglądasz, że pogodziłeś się z tym co robią, że nie ruszysz palcem w obronie wolności, że to nie jest dla Ciebie ważne, to będzie dla nich sygnał do dalszego powolnego i miękkiego niszczenia wolności. To będzie przyzwolenie i wasza zgoda na to co stało się 16 maja 2020 w Warszawie.”

Paweł Tanajno: Mamy reżimową władzę, jak za Jaruzelskiego

A co się wydarzyło 16 maja, zobaczmy sami: