Dzienne archiwum: 16 maja, 2020

Papież Franciszek popiera Billa Gatesa – Papież chce szczepionek na koronawirusa!

Papież Franciszek regularnie modli się do Boga żeby naukowcy szybciej wynaleźli szczepionkę i żeby zaszczepić cały świat przeciwko koronawirusowi.

Papież Franciszek wzywa świat do międzynarodowej współpracy naukowej w celu odkrycia szczepionki na koronawirusa. Zaapelował, by skuteczna szczepionka była udostępniona ludziom na całym świecie.

– Ważne jest, aby złączyć możliwości naukowe, w sposób przejrzysty i bezstronny, w celu znalezienia szczepionek i metod leczenia – mówił w niedzielę w Watykanie papież Franciszek.

Dodał, że ważne jest także „zagwarantowanie powszechnego dostępu do podstawowych środków, które pozwolą każdemu zarażonemu, w każdej części świata, uzyskać niezbędną opiekę medyczną”.

źródło: rp.pl

Papież Franciszek popiera Billa Gatesa, mają oni te same pragnienia, aby zaszczepić ludzi na koronawirusa.

Plan Strajku w Warszawie 16.05 Transmisja NA ŻYWO na Portal.Nysa.pl g. 16:00

TRANSMISJA NA ŻYWO

Legalny strajk wszystkich Polaków, którzy mają dosyć obecnej władzy i psychozy epidemii koronawirusa, odbędzie się dzisiaj, w sobotę 16.05.2020 r. w Warszawie, zbiórka na Placu Zamkowym od godziny 15:00, a start marszu o 16:00.

Transmisja z tego historycznego wydarzenia, będzie można obejrzeć NA ŻYWO tutaj, na Portal.Nysa.pl – ZAPRASZAMY!

Organizatorzy tego strajku piszą:

„TO ŚWIĘTO POLSKIEJ DEMOKRACJI”

„LEGALNIE 16 maja 2020. Gromadzimy się od 15:00.
Przemowy do 16:00. O 16:00 Starujemy przemarsz.
Karkowskie przedmieście. Postój i przemowy pod pałacem prezydenckim. Przemarsz na plac 3 Krzyży i relację z rozmów z wicepremier Emilewicz. Przemarsz pod Sejm. Oczekujemy tam spotkania z przedstawicielami klubów Sejmowych w celu uzgodnienia wprowadzenia zmian prawie przywracających suwerenność narodowi.

W zależności do rozmów albo zdecydujecie o zakończeniu demonstracji albo przejdziemy pod URM i będziemy tam LEGALNIE okupować al. Ujazdowskie aż do realizacji naszych postulatów.

Grupy demonstrujące w sposób zmotoryzowany dołączają do strajku tuż za pałacem prezydenckim i jadą z nami pod Sejm lub dalej pod URM.
” – pisze na swojej stronie Paweł Tanajno

ANKIETA: „Czy Polska powinna wyjść z kwarantanny”?

Kolejna ankieta przeprowadzana przez Portal.Nysa.pl – Czy Polska powinna wyjść z kwarantanny? Ankieta potrwa od dnia 16.05.2020 do 31.05.20 r.- Wyniki końcowe zostaną opublikowane.

Czy Polska powinna wyjść z kwarantanny?

Słowenia jako pierwsze państwo w Europie wyszło już z psychozy Covid-19. Na Białorusi gdzie odnotowano ponad 10 tys. zakażeń nie było zamrażania życia społecznego i gospodarczego. Przez kwarantanne Polacy tracą pracę, emerytury są zagrożone, gospodarka cofnęła się o 20 lat. Im szybciej wyjdziemy z tego marazmu, tym szybciej Polska powstanie z kolan. Nie możemy dopuścić by naszym krajem rządzili cudzoziemcy, Polacy powinni rządzić swoim własnym krajem, o to walczyli nasi Przodkowie.

Czy Polska powinna wyjść z kwarantanny?

  • Tak (89%, 1 989 Votes)
  • Nie (11%, 246 Votes)

Total Voters: 2 235

Loading ... Loading ...

Słowenia ogłosiła koniec epidemii w kraju! Jako pierwsi w Europie!

Słoweński rząd ogłosił koniec epidemii koronawirusa w czwartek 14 maja, dwa miesiące po jej ogłoszeniu. Premier Słowenii poinformował, że krajowi udało się „ujarzmić” koronawirusa. Twierdzi, że Słowenia poradziła sobie z epidemią najlepiej w całej Unii i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej. W państwie tym od dwóch tygodni notuje się zaledwie kilka przypadków dziennie zachorowania na COVID-19.

Słowenii nie ma epidemii koronawirusa

Relacja Polski mieszkającej na Słowenii:

– „Kiedy świętowaliśmy koniec epidemii to część osób nie zdawała sobie do końca sprawy, co to tak naprawdę znaczy. Jak już większość doczytała, o co dokładnie chodzi, to ten uśmiech im troszeczkę zgasł – mówi w rozmowie z WP Polka mieszkającą w Słowenii

-„Zauważa, że formalne zakończenie epidemii oznacza koniec pakietu pomocowego dla przedsiębiorców. To nie podoba się wielu mieszkańcom kraju.” – dodała

Słowienia na nowo otwiera się, także na turystów.

Od poniedziałku 18 maja do szkół mają powrócić uczniowie pierwszych trzech klas szkół podstawowych oraz ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Otwarte zostaną także wszystkie sklepy, punkty gastronomiczne oraz hotele (mające do 30 pokoi). Od 23 maja możliwe będzie także organizowanie zawodów sportowych na poziomie krajowym.

Aczkolwiek, Słowenia nie kończy ze wszystkim obostrzeniami.

W miejscach publicznych nadal będzie obowiązywał nakaz noszenia masek i utrzymywania 1,5 metra odległości od innych osób.

Słowenia nadal nie będzie wpuszczać do kraju cudzoziemców z objawami infekcji koronawirusem. 14-dniowej kwarantannie poddawani będą cudzoziemcy przybywający do Słowenii spoza granic Unii Europejskiej.

Przynajmniej rząd słoweński nie zamroził gospodarki kraju na czas wprowadzenia stanu epidemiologicznego i większość zakładów pracy pracowała bez zmian. Co nie można powiedzieć o Polsce, gdzie mielony ludzi straciło lub straci pracę.

Źródło: gazeta. pl, rp.pl, euractiv.pl

Słowiania wyszła z psychozy Covid-19 czekamy na kolejne państwa

Weź udział w ANKIECIE: „Czy Polska powinna wyjść z kwarantanny”?