Dzienne archiwum: 14 maja, 2020

Przewodniczący Borys Budka MOCNO do posłów PiS – ZOBACZ‼️

-„Nie ma drugiego takiego ugrupowania, które potrafi tak namieszać, a potem udawać, że się nic nie stało. Jesteście mistrzami świata w robieniu bałaganu”❗️ – powiedział Budka

-„Czy przeprosicie Polaków za cyrk, który im zgotowaliście? Za miliony złotych, które wydaliście na druk kart wyborczych Sasina, zamiast na służbę zdrowia i pomoc przedsiębiorcom”⁉️

Ministerstwo Zdrowia poluzuje zakaz obowiązkowego noszenia maseczki? Kiedy?

Jak podaje Wirtualna Polska, Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski na przedpołudniowej konferencji prasowej przed gmachem resortu powiedział:

 -„Są województwa w których współczynnik R (reprodukcji wirusa) spadł poniżej 0,5 – np. województwo mazowieckie”

-„Dodał, że w ciągu tygodnia, dwóch możliwe jest poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju.

Będą zmiany?

– „Jest problem i wyzwanie, podtrzymujemy stanowisko, że noszenie zabezpiecza osoby z kontaktu, nie mnie tylko osoby, które mogę zakazić. nie zmieniamy stanowiska, ale są regiony w Polsce, gdzie być może jesteśmy w stanie poluzować te zasady” – powiedział wiceminister. Urzędnicy wyjaśnili, że analizują m.in. gęstość zaludnienia.

Gadomski wyjaśnił, że zmiany mogą objąć poszczególne województwa czy powiaty. Zastrzegł też, że ewentualne luzowanie nakazów ws. maseczek dotyczyć będzie tylko przestrzeni otwartych.

W końcu jakaś dobra informacja dla Polaków.

Polacy mają dosyć noszenia niebezpiecznych dla zdrowia maseczek, które mogą spowodować choroby dróg oddechowych, a nawet zgon. Protesty, strajki Polaków, wrzawy na forach internetowych, okres wyborczy, wszystko to wywiera presję na rządzących, którzy sami już się gubią w tych swoich kłamstwach. Fakty są takie, że koronawirus jest, ale epidemii nie ma, co potwierdzają liczni, nieskorumpowani lekarze. Przeważnie Ci zarażeni na Covid-19 umierają na współistniejące choroby. Nie wszystkie kraje na świecie wprowadzili obostrzenia i dobrze na tym wyszli, takim przykładem jest Białoruś, gdzie za noszenie maseczek dostaje się karę. Koronawirus jest uleczany. Groźniejsze dla naszego zdrowia są mass media rządzone przez polityków, które zasiewom w społeczeństwie epidemię strachu, dezinformację, to jest problem.

Minister zdrowia prof Łukasz Szumowski rycerz zakonu maltańskiego do dymisji! Wyniki ankiety

Jak pokazała ankieta przeprowadzona przez Portal.Nysa.pl – Jest wyraźna niechęć do prof ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, rycerza zakonu maltańskiego.

W Ankiecie wzięło udział 9 000 osób. Polacy na pytanie: Czy Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany ze stanowiska ministra zdrowia? Aż 92% jest za dymisją Szumowskiego, czyli 8 200 ankietowanych. Tylko 8% czyli ok. 800 osób broni aktualnego ministra.

W Państwie demokratycznym głos ludzi się liczy, niestety w państwie reżimowym już nie.

CIEKAWOSTKA/ Zakon maltański powstał w czasach pierwszych wypraw krzyżowych. Tymczasem Szumowski z Billem Gatsem jest twarzą obowiązkowych szczepień na Covid-19 – czy to kolejna wyprawa krzyżowa przeciwko ludziom? O tym czym jest Zakon Kawalerów Maltańskich w innym wydaniu wiadomości.

Łukasz Szumowski należy do bractwa zakonu maltańskiego – loży masońskiej
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przynależy do Zakonu Maltańskiego

Internauci nie pozostawiają suchej nitki na ministrze:

Więcej komentarzy na Portal Nysa – FB

Górnicy jadą na strajk do Warszawy 16 maja! Izolacja Śląska, pacyfikacja górników przez PiS

Górnicy zapowiadają strajk. „Trzeba jechać na Warszawę, póki jeszcze możemy przekroczyć granice Śląska” – pisze next.gazeta.pl

Górnicy obawiają się, że pod pretekstem walki z koronawirusem rząd będzie likwidował kopalnie. Część związkowców zapowiada strajk. Zarzucają rządowi PiS, że zamiast ratowaniem górnictwa zajmuje się wyborami.”

Górnicy niezadowoleni z sytuacji

Wśród górników narastają obawy przed likwidacją kopalń. Niepokoją się też, że pod pretekstem walki z koronawirusem rząd doprowadzi do likwidacji ich miejsc pracy. Przypomnijmy – na Śląsku odnotowano w ostatnich dniach rekordowe wzrosty zachorowań na COVID-19. Wg raportu 779 górników jest zarażonych. Chorują też ich rodziny.

Górnicy zapowiadają wspólny strajk z przedsiębioracami i rolnikami, który ma odbyć się w najbliższą sobotę 16 maja.

„Trzeba jechać na Warszawę, póki jeszcze możemy przekroczyć granice Śląska. Przedsiębiorcy już tam są. Musimy się zjednoczyć ponad podziałami. Wiem, że różne podejście macie do „prywaciarzy”, ale już niebawem możecie szukać u nich pracy. Nie pozwólmy, aby zniszczono całą gospodarkę pod pretekstem walki z wirusem”

Z kolei Komisja Krajowa WZZ Sierpień 80 w opublikowanym oświadczeniu zarzuca obozowi władzy wiele zaniedbań. „Rząd Mateusza Morawieckiego w rzici [z gwary „w du…ie” – red.]  ma górnictwo, górników, kopalnie i nasz węgiel. Nie obchodzi go to wcale. Zajmują się wyborami prezydenckimi, kolportażem, drukiem, pierdołami. – napisali w swoim stanowisku związkowcy.

Górnicy twierdzą, że premier Mateusz Morawiecki chce zamykać kopalnie i zwalniać górników. Zdaniem związkowców planem rządu jest import węgla – np. z Kolumbii czy Rosji.

„Rząd posła ‚ze Śląska’ jest winny dramatycznej sytuacji górnictwa węglowego. Absolutnie winny! Milczy o górnictwie także prezydent Andrzej Duda. Milczy, albo ‚rapuje’. Tu nie czas na rapy, gdy na Śląsku prawdziwe dramaty” – czytamy w stanowisku Związku, który postuluje też, by „eksportować Sasina do Putina”.