Dzienne archiwum: 8 maja, 2020

Prokuratura Okręgowa w Opolu zajmie się kolizją, w związku z którą zatrzymany został doradca burmistrza Nysy Wojciech Z.

Jak podają Nowiny Nyskie: „Wniosek o przekazanie sprawy opolskim śledczym, złożyła Prokuratura Rejonowa w Nysie.” 

„W momencie zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Nie przyznał się do prowadzenia pojazdu, którym ktoś wjechał w ścianę budynku przy ul. Czarnieckiego. Auto jednak jest własnością Wojciecha Z., który dopiero po wyjściu z izby zatrzymań, zgłosił jego kradzież. – Nyscy policjanci pod nadzorem prokuratora w dalszym ciągu prowadzą postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności oraz osobę odpowiedzialną za to zdarzenie” – poinformowała rzecznik nyskiej policji Magdalena Skrętkowicz.

Artykuł Nowin Nyskich

Białoruś organizuje defiladę z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej – WHO niezadowolone

Prezydent Białorusi nie wierzy w koronawirusa

Podczas, gdy niemal cały świat wprowadza restrykcje związane z koronawirusem i zamraża swoje gospodarki oraz zmienia funkcjonowanie społeczeństwa, na Białorusi życie toczy się normalnie, tam nie ma wprowadzanych żadnych restrykcji. Ludzie za noszenie maseczek dostają kary, nie ma masowych zgonów.

Według oficjalnych danych do 4 maja na Białorusi potwierdzono ponad 18 tys. przypadków zarażenia koronawirusem, dziennie przybywa kilkaset nowych przypadków, zmarło 107 osób. Co ważne, Białoruś wykonuje obecnie dwa razy więcej testów niż Polska (22 tys. na 1 mln mieszkańców).

Charyzmatyczny przywódca Łukaszenko, nie uległ koronawirusowej histerii, a to nie podoba się Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i ONZ.

Na początku kwietnia eksperci WHO przebywali z czterodniową wizytą na Białorusi. – Rekomendujemy wzmocnienie działań na rzecz dystansu społecznego, zakaz imprez masowych, zapewnienie kwarantanny osób chorych i mających z nimi kontakt oświadczył podczas konferencji prasowej w Mińsku kierujący misją ekspertów WHO Patrick O’Connor.

Łukaszenko, podtrzymuje przekonanie, że nie powinniśmy zamykać niczego, że powinniśmy pracować. Jak można zamknąć kraj i przestać pracować w trakcie zasiewów? Jeśli nie posiejesz, nie będziesz miał później co jeść „.

Pomimo nacisków prezydent Białorusi nie zamierza słuchać WHO i ONZ. Nie zamierza zamrozić gospodarki, odwoływać masowych imprez, czy zamykać ludzi w domach, a co więcej 9 maja odbędzie się defilada z okazji 75 rocznicy zakończenia II wojny światowej!

– Nie możemy odwołać defilady. Po prostu nie możemy. Długo nad tym myślałem. To emocjonalna, bardzo ideologiczna sprawa – stwierdził Łukaszenka

Aleksander Łukaszenka radzi, jak walczyć z koronawirusem.

Prezydent Białorusi udzielił mieszkańcom kraju porad, które jego zdaniem powinny uchronić ich przed koronawirusem. Zalecił m.in. by wychodzić z domu i jeździć na rowerze. Przestrzegł również mężczyzn, by byli wierni swoim partnerkom. Prezydent stwierdził, że siedzenie w domu nie sprzyja zdrowiu.

Dlatego Łukaszenka zalecił, by ludzie wychodzili na zewnątrz i jeździli na rowerze. Zaznaczył, że pomoże to w prawidłowym funkcjonowaniu płuc i może zapobiec problemom z oddychaniem.

Prezydent Białorusi poprosił także mężczyzn, by w czasie pandemii koronawirusa nie zawierali nowych znajomości z kobietami.

Jeśli już kogoś pocałowałeś, to całuj go nadal. Jeśli jesteś mężczyzną, nie idź do innej kobiety i tak dalej. Cóż, bądź cierpliwy przez miesiąc. Jeśli założyłeś rodzinę, zostań w niej – mówił Aleksander Łukaszenko cytowany przez news.ru.

Łukaszenko j stwierdził m.in. że picie wódki i chodzenie do sauny może pomóc w walce z koronawirusem.

PILNE! -„MASECZKI NIE CHRONIĄ PRZED WIRUSEM” – Były pracownik szpitala ostrzega przed noszeniem maseczek – bo powodują niedotlenienie, zapalenie płuc, a nawet zgon – Co powiedział lekarz? WIDEO!

Według, niektórych lekarzy maseczka to bomba biologiczna.

„MASECZKI NIE CHRONIĄ PRZED WIRUSEM”

Na internecie pojawił się ciekawy filmik, jak jeden z byłych pracowników szpitala opowiada o tym co lekarze mówią na temat maseczek, posłuchajcie sami:

Zresztą sam minister zdrowia profesor Łukasz Szumowski potwierdza, że maseczki nie chronią.

Co więcej na ulicę wychodzą tłumy ludzi w Polsce i krzyczą, że „koronawirusa nie ma” a na znak tego tysiące ludzi było bez masek. PATRZ – Dziś o 16:00 w Warszawie Kandydat na prezydenta Tanajno zakajdankowany!

Jak to skomentujesz?

Chcesz przesłać mi linka z ciekawą informacją? Napisz na: redakcja.portalnysa@gmial.com

Strajk Przedsiębiorców – Dziś o 16:00 w Warszawie Kandydat na prezydenta Tanajno zakajdankowany!

Wczoraj w stolicy było gorąco. Jak podają organizatorzy strajku ok. 6 000 osób wyszło na ulicę, pod przewodnictwem kandydata na prezydenta Pawła Tanajno pod szyldem „Strajk Przedsiębiorców”.

Organizator strajku Paweł Tanajno – nawołuje do kolejnych demonstracji

Interweniowała Policja, doszło do licznych zatrzymań, również Tanajno został zatrzymany i 5 godzin spędził na tylnym siedzeniu radiowozu.

Tanajno został aresztowany, już jest na wolności.

Miasteczko przedsiębiorców, które powstało pod kancelarią premiera, o 2:00 w nocy została zlikwidowana przez policję.

Paweł Tanajno, tak to skomentował: „Milicja na służbie kampanii Dudy”.

Dlaczego protestowali?

Przedsiębiorcy rozgoryczeni są gospodarczymi skutkami działań PiS związanych z epidemią koronawirusa. Tłum podczas marszu krzyczał, że: „nie ma koronawirusa” i w ramach protestu szli bez masek.

Przedsiębiorcy krzyczeli, że nie mają za co kupić chleba i domagają się realnej pomocy ze strony państwa. Według nich, tarcza antykryzysowa wprowadzona przez państwo nie pomaga w żaden sposób.

Protest bardzo szybko przybrał ogromne rozmiary. Pomiędzy policją, a demonstrującymi osobami rozpoczęły się liczne przepychanki, które inne osoby nagrywały i momentalnie umieszczały je w sieci.

Organizatorzy strajku domagali się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, ale ten nie wyciągnął do nich ręki.

Policja spacyfikowała miasteczko przedsiębiorców

Do interwencji policji doszło między 1 a 2 w nocy. W jej wyniku policja wylegitymowała 150 osób, a zatrzymała 37. Miasteczko zostało spacyfikowane – przy czym służby powoływały się na przepisy antyepidemiczne.

Wśród zatrzymanych był organizator protestu Paweł Tanajno, przedsiębiorca i polityk,który Kandyduje w wyborach prezydenckich. Według jego relacji było to tak:

„Wywieźli mnie do jakiegoś odludnego miejsca w Legionowie. Trzymali przez 5 godzin na tylnym technicznym siedzeniu »suki«. Co chwile trzaskali drzwiami, było cholernie zimno, nie dało się spać” – napisał przedsiębiorca z samego rana na zamkniętej grupie Strajku Przedsiębiorców. Dopiero potem miał dostać do podpisania dokumenty i mandat 500 zł. Podpisania czegokolwiek odmówił.

Warszawska policja, tak komentuje to na swojej stronie:

– „W przypadku nocnego protestu mamy do czynienia z bezwzględnym łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Naruszonych jest wiele obostrzeń wprowadzonych celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zachowanie protestujących należy określić jako skrajnie lekceważące.”

Czy w Polsce zaczyna się głęboki kryzys? Organizatorzy szykują kolejne demonstracje.

Dnia 08.05.2020, w Warszawie, plac Defilad bądź rondo Dmowskiego, godzina 16:00 – „Wy musicie tutaj być, nie możemy się poddać” – nawołują organizatorzy:

Jak widzimy, w Polsce zaczął się ogólnopolski strajk, protest obywatelski przeciwko aktualnej władzy PiS. Ciąg dalszy nastąpi.

Portal.Nysa.pl będzie relacjonować to wydarzenie, na żywo i nie tylko. Zapraszamy do kometowania.

Jesteśmy otwarci na współpracę: redakcja.portalnysa@gmail.com