Dzienne archiwum: 4 maja, 2020

Wyborów 10 maja nie będzie?! Wiceminister Sasin, zrzuca winę na opozycję i grozi posłom Porozumienia – WIDEO

Jak podaje Radio ZET: „Sasin tłumaczy, że wybory 10 maja są niemożliwie do przeprowadzenia m.in. z tego powodu, że zgodnie z ustawą pakiety wyborcze powinny zacząć być dostarczane 7 dni przed wyborami, a dziś nie mogą trafiać do wyborców, bo nie ma ustawy.

Ostra wymiana zdań

– Jeśli ustawa miałaby wejść w życie ew. 7 maja, nie jest możliwe przygotowanie procesu wyborczego w ciągu 2 dni – ocenia gość Radia ZET.

Sasin, powiedział, że jeśli Porozumienie zagłosuje przeciw wyborom korespondencyjnym, to opuści Zjednoczoną Prawicę!

-„Jeśli Porozumienie nie zachowa się lojalnie to oznacza to, że porzucają Zjednoczoną Prawicę i wybierają inną drogę polityczną. Jeśli jacyś posłowie zagłosują inaczej niż nasz klub, to będzie to oznaczało, że ich uczestnictwo w projekcie Zjednoczonej Prawicy się kończy – podkreśla minister aktywów państwowych.” – powiedział Sasin

Sasin nie wyobraża sobie, żeby „w tak ważnym głosowaniu, poseł, który nie zagłosuje tak, jak jego klub, mógł dalej w tym klubie być”. – Tego nie da się pogodzić – mówi polityk PiS.

Posłuchajcie sami

Międzynarodowy Dzień Strażaka – historia

Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć – dzień ten został poświęcony. Sam J.J. Edmondson powiedział:

„W straży pożarnej, razem walczymy przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi – pożarowi – bez względu na kraj, pochodzenie, jaki mundur nosimy i w jakim języku mówimy.”

Nyscy Strażacy, fot. Gmina Nysa

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry’ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.

Szumowski nie nosi maseczki ani rękawiczek bo jak twierdzi jest osobą zdrową, bez objawów – WIDEO

Minster Zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Polsatu powiedział, że nie nosi maseczki ani rękawiczek bo jest zdrowy i nie ma objawów. Pytanie, skoro Minister Zdrowia nie nosi maseczki bo jest zdrowy, to czy inni zdrowi Polacy też nie muszą nosić maseczki? Zresztą posłuchajcie sami …

Minister Zdrowia bez maseczki bo jest zdrowy

A Wy co o tym sądzicie?

Recydyfista okradał myjki samochodowe. Jego łupem padło ponad 20 000 zł. Wpadł już w ręce nyskiej Policji

Jak podaje nysa.policja.gov.pl „Nyscy kryminalni zatrzymali 36-latka podejrzanego o liczne włamania do automatów na myjniach samochodowych. Jego łupem padło ponad 20 000 złotych. Mężczyzna usłyszał już 15 zarzutów i odpowie teraz przed sądem. Zarzucanych mu przestępstw miał dopuścić się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Łupem złodzieja padło ponad 20 000 zł.

Nyska Policja komentuje sprawę dalej:

„Od 15 kwietnia, śledczy z nyskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do myjni samochodowych. Do zdarzeń dochodziło w  Nysie i Otmuchowie. Łupem sprawcy padały pieniądze znajdujące się w automatach myjek oraz odkurzaczy. Straty oszacowane przez poszkodowanych to ponad 20 000 złotych.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalili, że choć do włamań dochodziło w różnych miejscach, za każdym razem sposób działania był podobny. Zabezpieczone przez śledczych ślady oraz nagrania z monitoringów pozwoliły kryminalnym na wytypowanie podejrzewanego w tej sprawie. Z ich ustaleń wynikało, że to doskonale im znany 36-letni mieszkaniec miasta.

Wytypowany mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych 28 kwietnia, po tym jak zgłosił się na komendę, aby podpisać dozór. Zatrzymany 36-latek usłyszał 12 zarzutów za kradzież z włamaniem do myjni oraz 3 zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Nysy był już karany za włamania i działał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz kara nawet do 15 lat więzienia.”

10 maja wyborów nie będzie!? PiS rozważa rezygnację Andrzeja Dudy? Nowy wariant wyborów 23 maja?

Jak podaje serwis WP: „Wybory prezydenckie 10 maja coraz mniej prawdopodobne. PiS ma nowy plan? Partia rozważać wariant opóźnienia wyborów prezydenckich poprzez dymisję prezydenta Andrzeja Dudy?”

Jarosław Kaczyński w tarapatach?

Wybory PiS’owi się sypią? Wszystko na to wskazuje.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, PiS bierze obecnie pod uwagę alternatywny wariant wyborów majowych, który zakłada m.in. wykorzystanie Trybunału Konstytucyjnego oraz ponowne delegowanie spraw organizacyjnych do PKW i co najważniejsze odejście od powszechnego głosowania korespondencyjnego.

Według informacji Onetu, pod uwagę brane jest jeszcze jedno rozwiązanie – dymisja prezydenta. Gdyby Andrzej Duda podał się do dymisji, to PiS mogłoby rozpisać wybory prezydenckie w dowolnym terminie do połowy lipca. Początkowo miał to być plan ostateczny, jednak teraz ma być poważnie rozważany. Prezydent ma wygłosić oświadczenie w tej sprawie.

Jak podaj natomiast RMF FM, szyki Kaczyńskiemu mogą pokrzyżować posłowie Gowina.

-„Aktualny stan „szabel” lojalnych wobec Jarosława Gowina, czyli posłów Porozumienia deklarujących głosowanie przeciwko powszechnym wyborom korespondencyjnym 10 maja, ma wynosić 12 osób. To ponad siedmiu parlamentarzystów więcej, niż minimum wymagane do przegłosowania ustawy.”

Właśnie z tego względu – aby uniknąć możliwej porażki oraz logistycznych trudności związanych z wysyłką pakietów wyborczych na ostatnią chwilę – PiS będzie sondować w przyszłym tygodniu możliwość technicznego uniknięcia głosowania, które miałoby się odbyć 7 maja. 

– „Walka o pozyskanie posłów Gowina albo wyłuskanie kogoś z opozycji będzie trwała do końca – twierdzi rozmówca z kręgów rządowych

O nowych informacjach w tej sprawie będziemy Państwa informować!

Przypominamy o trwającej ankiecie: Czy Andrzej Duda powinien podać się do dymisji? Każdy może zagłosować, klikając tu – Ankieta

A czy Twoim zdaniem Czytelniku wybory 10 maja są realne? Czy powinny zostać przeniesione? Zapraszamy do komentowania.