Dzienne archiwum: 3 maja, 2020

Lekarze protestują i oskarżają ministra zdrowia Szumowskiego o niedopełnienie obowiązków, a także narażenie na utratę zdrowia i życia pacjentów oraz personel medyczny

Jak podaje gazetakrakowska.pl „Rozpoczął się protest Porozumienia Stowarzyszenia Chirurgów Skalpel i medyków, którzy oskarżają ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o niedopełnienie obowiązków, a także narażenie na utratę zdrowia i życia pacjentów oraz personel medyczny. O akcji protestacyjnej przedstawicieli środowiska medycznego napisała „Rzeczpospolita”.

Pismo do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej skierowała lekarka Katarzyna Pikulska:

– „Proszę o wszczęcie postępowania wobec kolegi Łukasza Szumowskiego, który pełniąc funkcję Ministra Zdrowia nie tylko nie dopełnił swoich obowiązków, ale w sposób rażący naraził zarówno pacjentów jak i personel medyczny na zagrożenie zdrowia i życia oraz złamał wielokrotnie Kodeks Etyki Lekarskiej również podczas wypowiedzi w mediach” – napisała Pikulska.

Przypomnijmy, Szumowski uznał, że jedyną bezpieczną formą organizacji wyborów 10 maja, jest opcja głosowania korespondencyjnego. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych opublikował opinię, według której wybory korespondencyjne nie są bezpieczne ani dla członków komisji, ani dla głosujących.

Również ok. 700 pracowników naukowych, lekarzy, badaczy, związanych ze środowiskiem medycznym i jemu pokrewnymi apelowali, by PiS przełożył wybory, twierdząc, iż ryzyko organizacji takich wyborów jest ogromne.

– „Groźba gwałtownego rozszerzenia się epidemii jest bardzo realna” – ostrzegają eksperci

A Wy co o tym myślicie?

Unia Europejska z Bill’em Gates’em chce szczepić przeciwko koronawirusowi

Jak podaje WP: „Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała zbiórkę pieniędzy na opracowanie szczepionki przeciw Koronawirusowi.”

UE wraz z partnerami z całego świata będzie starała się zebrać 7,5 mld euro na opracowanie szczepionki przeciwko koronawirusowi i metod leczenia choroby COVID-19. Co UE chce przede wszystkim osiągnąć?

-„Możemy koronawirusa pokonać tylko dzięki szczepionce. Dlatego musimy działać globalnie i w skoordynowany sposób, ponieważ nie chcemy, by na szczepionkę mogli sobie pozwolić tylko ci, których będzie na to stać.” – Ursula von der Leyen

– „Będziemy potrzebować ogromnej liczby szczepionek i musimy zapewnić to, aby były dostępne w każdym zakątku świata po uczciwej i przystępnej cenie. Nad tym teraz pracujemy i na to są nam potrzebne pieniądze.”- dodaje

-„To jasne, że każdy powinien mieć do niej dostęp. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy wszystkich, którzy są tu konieczni, na przykład Światową Organizację Zdrowia, fundację „Bill & Melinda Gates Foundation”, Wellcome Trust i United Global Funds, żeby wymienić tylko niektórych. Jesteśmy wspierani przez wiele, wiele państw z całego świata.” – powiedziała przewodnicząca KE

Przypominamy o trwającej ankiecie – Czy zaszczepisz się na koronawirusa? Można zagłosować – ANKIETA – Na dzień 03.05.2020 w ankiecie wzięło udział 3 100 osób, z czego 2 900 opowiedziało się, że nie chce się szczepić (96%), tylko 114 czyli 4% ankietowanych jest za szczepieniami.

Czerwona kartka dla rządu! – protest społeczny w Poznaniu – Tłum krzyczał: „Precz z Kaczyńskim”

Jak podaje onet.pl „Na placu Wolności w Poznaniu odbyła się dziś manifestacja „Protest społeczny” przeciwko rządom PiS. Organizatorem wydarzenia była inicjatywa Dla Rzeczypospolitej.”

Na placu Wolności w Poznaniu pojawiło się sporo osób.Zgromadzenie odbyło się pomimo zakazu ogólnopolskiego.

Tłum skanduje:” Mamy dość tego wszystkiego”

„Mamy dość tego wszystkiego !!! Ówczesna władza doprowadziła do katastrofy ekonomicznej w Naszym pięknym kraju, ludzie stracili dobytek życia, pracę, normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, inni popadli w straszne długi przez działania Polskiego Rządu” – informowali organizatorzy jeszcze przed wydarzeniem.

-„Okres pandemii w Polsce pokazał prawdziwe oblicze władzy, która pisze ustawy pod swoimi stołkami mając za nic obywateli w tym kraju oraz nie liczy się z ich zdaniem. Nie chcemy takiego Rządu !!!” – dodali.

Tłum w Poznaniu krzyczał: „Precz z Kaczyńskim”

PiS kupuje polityków opozycji? Czy wszystko można załatwić kasą? Kolejny PLUS – „Koryto Plus”

Jak podaje gazetaplus.pl „Od kilku dni zbieramy doniesienia od polityków opozycji, którzy donoszą o próbach przekupstwa politycznego. Werbowani mają być już nie tylko politycy Porozumienia, ale też wszystkich innych frakcji. Dziś dowiadujemy się że, PiS próbuje wyłuskać też polityków konfederacji.

W pierwszej kolejności oferty mają dotyczyć atrakcyjnych stanowisk w resortach, jak i spółkach skarbu państwa. A jeśli to nie zadziała, to w drugim kroku ma rozpocząć się szukanie “haków”.

-„Były próby podkupywania naszych posłów. I to naprawdę bezczelne” – mówi poseł Robert Kropiwnicki

O próbach przejmowania posłów mówił też we wtorek w Sejmie Borys Budka, szef PO. 

– „Od dłuższego czasu trwa próba wyrywania, w sposób bardzo wręcz nieprzyzwoity, parlamentarzystów, posłów opozycji, próba korupcji politycznej, która dotyczy wszystkich klubów i kół opozycyjnych” – powiedział Budka

Oferty przychodzą nawet i do koła Konfederacji, typu „bierz, co chcesz”

-„Ale my jednak nie jesteśmy tacy młodzi, żeby się nabierać na takie propozycje, to jest propozycja zespawania, propozycja wystąpienia w charakterze przystawki. Proces gnilny trwa” – powiedział Grzegorz Braun

A Wy co o tym myślicie? Piszcie w komentarzach: