Archiwum kategorii: Info z Nysy

Prokuratura Okręgowa w Opolu zajmie się kolizją, w związku z którą zatrzymany został doradca burmistrza Nysy Wojciech Z.

Jak podają Nowiny Nyskie: „Wniosek o przekazanie sprawy opolskim śledczym, złożyła Prokuratura Rejonowa w Nysie.” 

„W momencie zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Nie przyznał się do prowadzenia pojazdu, którym ktoś wjechał w ścianę budynku przy ul. Czarnieckiego. Auto jednak jest własnością Wojciecha Z., który dopiero po wyjściu z izby zatrzymań, zgłosił jego kradzież. – Nyscy policjanci pod nadzorem prokuratora w dalszym ciągu prowadzą postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności oraz osobę odpowiedzialną za to zdarzenie” – poinformowała rzecznik nyskiej policji Magdalena Skrętkowicz.

Artykuł Nowin Nyskich

Międzynarodowy Dzień Strażaka – historia

Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć – dzień ten został poświęcony. Sam J.J. Edmondson powiedział:

„W straży pożarnej, razem walczymy przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi – pożarowi – bez względu na kraj, pochodzenie, jaki mundur nosimy i w jakim języku mówimy.”

Nyscy Strażacy, fot. Gmina Nysa

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry’ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.

Recydyfista okradał myjki samochodowe. Jego łupem padło ponad 20 000 zł. Wpadł już w ręce nyskiej Policji

Jak podaje nysa.policja.gov.pl „Nyscy kryminalni zatrzymali 36-latka podejrzanego o liczne włamania do automatów na myjniach samochodowych. Jego łupem padło ponad 20 000 złotych. Mężczyzna usłyszał już 15 zarzutów i odpowie teraz przed sądem. Zarzucanych mu przestępstw miał dopuścić się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Łupem złodzieja padło ponad 20 000 zł.

Nyska Policja komentuje sprawę dalej:

„Od 15 kwietnia, śledczy z nyskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do myjni samochodowych. Do zdarzeń dochodziło w  Nysie i Otmuchowie. Łupem sprawcy padały pieniądze znajdujące się w automatach myjek oraz odkurzaczy. Straty oszacowane przez poszkodowanych to ponad 20 000 złotych.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalili, że choć do włamań dochodziło w różnych miejscach, za każdym razem sposób działania był podobny. Zabezpieczone przez śledczych ślady oraz nagrania z monitoringów pozwoliły kryminalnym na wytypowanie podejrzewanego w tej sprawie. Z ich ustaleń wynikało, że to doskonale im znany 36-letni mieszkaniec miasta.

Wytypowany mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych 28 kwietnia, po tym jak zgłosił się na komendę, aby podpisać dozór. Zatrzymany 36-latek usłyszał 12 zarzutów za kradzież z włamaniem do myjni oraz 3 zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Nysy był już karany za włamania i działał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz kara nawet do 15 lat więzienia.”