Archiwum kategorii: Uncategorized

Premier Morawiecki ponad prawem! Łamie przepisy epidemiologiczne, „co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie”

Premier Mateusz Morawiecki był na Śląsku i tam spotkał się z właścicielami restauracji, którzy skorzystali ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Ze zdjęcia wynika, że premier nie przestrzega wytycznych dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce, wydanych przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Premier chwali się tym w mediach społecznościowych

Restauracje od 18 maja mają być otwartę ale według nowych zasad, w tym między innymi:

„Należy zwrócić szczególną uwagę na zasadę, że przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że odległości między nimi wynoszą min 1,5 m i nie siedzą oni naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami”.

Morawiecki jeszcze chwali się tym w mediach społecznościowych.

Premier, który ma dawać przykład, lamie przepisy

Premier Morawiecki siedział przy jednym stoliku z osobami, z którymi według nowych przepisów siedzieć nie powinien. Czy dostanie mandat?

Oczywiście, że nie. Stare powiedzenie mówi: co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie. Po raz kolejny rząd pokazał, że restrykcje są tylko dla ludzi, a nie dla nich. Morawiecki ponad prawem, kto mu mandat da? Jak to oni zarządzają policją. Ci co są u koryta są nietykalni.

Na Białorusi nie wprowadzono żadnych obostrzeń a za noszenie maseczek grożą kary! Tam kryzysu gospodarczego nie ma

Jak podaje serwis www.mocnefakty.com W przeciwieństwie do innych krajów w Europie i obowiązujących w nich obostrzeń, na Białorusi zorganizowano amatorskie mistrzostwa w hokeja na lodzie, a na trybunach zasiadł sam prezydent.

Łukaszenko nie dał się nabrać na koronawirusa?

W trakcie meczu Łukaszenka tłumaczył dziennikarce rządowej stacji ONT, że lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach”. To nie pierwsza tak zaskakująca wypowiedź głowy państwa.

Prezydent Białorusi powiedział również: „Przyjemnie oglądać w telewizji, jak ludzie pracują na traktorze. Tam nikt nie mówi o wirusach. Traktor wszystkich wyleczy, pole wszystkich uleczy”, a samą grę w hokeja nazwał dobrym „lekiem przeciwwirusowym”.

Na Białorusi nie wprowadzono żadnych obostrzeń. Osoby noszące maseczki ochronne narażone są na kary. Blogerzy czy dziennikarze, którzy mają odwagę „straszyć” pandemią, są oskarżani o sianie paniki, z czego później mogą mieć problemy prawne. Jak twierdzą zagraniczni komentatorzy, białoruska władza „zakazała koronawirusa”. Sam prezydent przecież nazwał wirusa „psychozą”.